מגדלי דרום - ד"ש שבועי

ד"ש  


13.12.2018


          סוף עונה 


 


 


 


 


 


 


 


השבוע הסתיימה עונת ניפוט 2018. לפני המספרים, התוצאות והאיכויות, ראוי להזכיר את האנשים ששקדו יומם ולילה כדי להגיע לסיום המוצלח. בלי "תופים וחצוצרות" במקצועיות, מסירות ואחריות עומד הצוות הקבוע של המנפטה: יורם בלולו, אמנון צורפי ואיציק גואטה. לצידם, מסייעים במלאכה יום יום, אמנון שוחט, רינה חתוכה  ויסמין. מנצח על המלאכה, מאחורי הקלעים ומעל הבמה - מנהל המנפטה. ברכות חמות לצוות!


הדברת עשבים


כנס הדברת עשבים בפלחה, משותף לדרום והנגב, מוקדש לזכרו של שי כיתאין ז"ל.


שי: אדם, לוחם, חקלאי ומדריך שהנחיל בחייו (הקצרים מדי לדאבוננו) מורשת


חקלאית לדורות הבאים בדמות עבודות השדה והניסיונות הרבים בהן עסק. ינון שחם


הקריא בפתיחת הכנס דברים מרגשים לזכרו. ההשתתפות הגדולה מעידה על החשיבות


הרבה שאנו מייחסים לטיפול נכון ויעיל בעשבייה (וגם כי ... ירד גשם והשדות רטובים).


התודות  לעוזי ועידן על ארגון תכני הכנס, לאיציק אמיתי על האירוח, לדוברים


ולמשתתפים הרבים (מצגות מהכנס הופצו למגדלים).


רומאים


פורום הרומ"אים הופך לגוף קבוע, ועוד מעט רשמי, כהנהלה פעילה בארגון עובדי הפלחה. ישיבתנו יחדיו, לליבון בעיות, סוגיות משותפות, ולהתווית דרך, יש בה בכדי לקרב את הארגון לצרכי המגדלים ולחזק את ערכו. אני סמוך ובטוח שמהלך זה, לצד השינויים במבנה הארגוני-ניהולי יהפכו את ארגון עובדי הפלחה לרלוונטי יותר עבור המגדלים.  


רזי התירס


גידול התירס באזורנו תופס חלק חשוב בסל הגידולים. קורס ביסודות גידול תירס יפתח אצלנו. 3 מפגשים שבועיים במהלך חודש ינואר. רשימת המשתתפים מתמלאת וזו ההזדמנות לעודד את אלו שטרם נרשמו.


אגדות... שהיו באמת (או, גם 0 זה מספר)


אגדה אורבנית מהלכת בחצר המשק, עוברת מדור לדור ולא נותרו אנשים להפריכה. המעשה שהיה כך היה: ראשיתו של הקיבוץ בגרעין "העמל" בקריית חיים. כאשר הגיעה "צו ההתיישבות" והפור נפל על רוחמה, יצאו "שבעת המופלאים" לשמש כחלוץ לפני המחנה. דצמבר 1943, היה חורף קר וגשום במיוחד. הנסיעה לנגב היתה בגשם סוחף, בוץ טובעני וללא עצירות מחשש לשקיעה. במחצית הלילה פסק לפתע הגשם והכוכבים ניבטו ממעל. המשיכו החלוצים עוד קצת, כדי להיות בּבִטְחָה על קרקע מוצקה. עצרו והכריזו... זו הנקודה, כאן יקום הקיבוץ!!! ואכן מאז ועד היום ממאן הגשם לרדת ברוחמה. ההוכחה לאמתותה של האגדה קיבלנו השבוע: בעוד שקיבוצים נהנו ממספר תלת-סיפרתי של מ"מ גשם, ברוחמה "ירד" גשם במספר חד סיפרתי- 0. מי דיבר על צדק חלוקתי?


מיתרי הנפש


מוזיקה ושירים מלווים את רגעי חיינו בכל אשר נלך. המיוחדים שבהם נחקקים בנפשנו ומשיבים אותנו למאורעות, מקומות וחוויות. יש בהם שמחים או עצובים, פרועים או נוגים, קצביים או שקטים. אלף גוונים. שיריו של יגאל בשן הם חלק מילדותנו ובגרותנו. כאשר נמוג זמר המזוהה עם שירי ילדותנו ופס הקול של חיינו, משהו מאיתנו גם נמוג.


שבוע הבאיום ב', 17/12 – יום עיון לזכרו של דודו הראל – נתיב הל"ה.


                                                                          שבת שלום 


העתקת קישור


צומת ראם (מסמיה) • ד.נ. שקמים • 79813 • טל. 08-8611888 • פקס. 08-8611880